preloader
Scroll to top

We are proud to announce that we have successfully finished our first project with Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, Bratislava.

We are looking for Summer workshop for the most 6 talented students.

WERKEMOTION

 

[CZ]
Pokud mi poslední půl rok dělalo něco doopravdy radost, tak to byl především projekt se studenty Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, Bratislava v rámci spolupráce pod hlavičkou design studia WERKEMOTION.
 
Na začátku školního roka ´17/´18 jsme studentům 3. a 4. ročníka oboru průmyslový design zadali projekt “(Ne)efektivní produkt”, který jsme na pravidelné bázi chodili konzultovat. Studenti měli za úkol vybrat produkt, se kterým jsou v každodenním kontaktu a je pro ně funkčně nevhodný, resp časově obtěžující a následně tento produkt re-designovat po funkční i estetické stránce.
V průběhu několika měsíců se vykrystalizovalo 7 studentů, kteří na konci února svůj projekt formou finálních prezentací úspěšně dokončili.
 
V průběhu projektu jsme dostali otázku – Proč? Proč ta spolupráce, co z toho vlastně máme? V ten okamžik to pro mě byla velmi nečekaná otázka, ale odpověď byla jednoduchá – Byla to pro nás radost a velká míra satisfakce mít možnost předat své zkušenosti a především pak vidět, jak studenti úspěšně aplikují naše rady na své projekty.
 
Jsme si vědomi toho, že jsme na studenty byli přísní a tlačili jsme ně v nelehkém období přijímacích zkoušek na VŠ / v před-maturitním obdobím. I proto z úvodních cca 15 studentů zůstalo 7 statečných, kteří své projekty dokončili a odprezentovali. To byl pro nás impulz nevybrat pouze 1 výherce letní stáže (jak bylo v úvodu avizováno), ale vzít všech 7 statečných 🙂
 
Jestli si něčeho doopravdy vážíme, tak je to vášeň a nadšení pro design, které upřednostňujeme před aktuální (!) “skillem”. Reprezentujeme tím názor, že design není o “talentu od přírody”, ale o vynaloženém úsilí a nabytí zručností napříč mnoha obory. Kvalitní designér by měl ovládat nejen kresbu, ale i software – 2D grafický design, 3D modelování / vizualizace, materiály, technologie, výrobní možnosti a její ekonomickou stránku, sebe-prezentaci a především – růstové nastavení mysli s kritickým myšlením sebe i okolí včetně iniciativy analyzovat problém a přinést řešení.
 
Abychom všechny tyto aspekty ve studentech podpořili, rozhodli jsme se pro uspořádání letního kurzu pro všech 7 studentů, kterým blíže představíme všechny kroky design procesu a seznámíme je s nástrahami, které na ně čekají v praxi. Toto všechno vnímáme jako cenné zkušenosti, které jen málokraté škola dokáže studentům zprostředkovat.
 
Děkuji všem zúčastněným studentům a přeji jim mnoho úspěchů v pokračujícím studiu i v samotné praxi průmyslového designu a těším se na další blížící se projekty s mladšími kolegy, budoucími designéry.
 
 
#werkemotion #SUR #WEsupport #schoolproject #summerworkshop #staytuned
 

 

Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slide

Related posts